logo_slovakia800x200
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

special rollers and profiles

Cooling, heating and calander rollers

Navrhujeme, vyrábame a dodávame všetky špeciálne valce pre Vaše aplikácie. Valce sú vyrobené na mieru s kalkuláciou všetkých potrebných parametrov. Jedná sa o oceľové valce, valce z karbónových vlákien, pogumované valce, rastrové a anyloxové valce a ďalšie valce špeciálnej konštrukcie.

.

Chladiace, vyhrievacie a kalandrovacie valce dodávame jednoplášťové alebo dvojplášťové s jednou alebo dvojitou špirálou. Flexotlačové valce prítlačné a anyloxové. Flexotlačové bubny s nízkou hádzavosťou. Pogumované prítlačné valce, drážkované valce a špeciálne dierované valce, nožové drážkované valce a ďalšie valce pre vaše špeciálne aplikácie..

Pri dopyte na špeciálne valce je veľmi dôležitá presná špecifikácia, ktorá nám pomôže pochopiť vašu aplikáciu. Valce navrhneme a skalkulujeme. Vypracujeme technický výkres so všetkými parametrami a pošleme Vám ho na potvrdenie. Podľa parametrov tiež navrhneme povrchovú úpravu a ďalšie vlastnosti.

TYPY VALCOV A PREVEDENIA:.

KALANDROVACIE VALCE:

Valce so špeciálnym tvrdochrómovým alebo karbid wolfrámovým povrchom. Hrúbka plášťa je spočítaná na špecifikovaný prítlak valca k protivalcu. Telo je po celej dĺžke rovnané, brúsené a leštené, aby bol zabezpečený rovnaký kontaktný prítlak naprieč strojom.

CHLADIACE A VYHRIEVACIE VALCE:

Valce s vnútorným obehom média (studená voda, teplá voda, para, olej a iné) pre prenos teploty na materiál. Pri náročných aplikáciách kalkulujeme teplotný koeficient naprieč celou šírkou valca. Najlepšie výsledky je možné dosiahnuť pri použití dvojplášťových valcov s dvojitou špirálou, kde je vstup aj výstup média z obidvoch strán. Vstup a výstup je zabezpečený pomocou rotačných prívodov.

JEDNOSTRANNE VOTKNUTÉ CHLADIACE A
VYHRIEVACIE VALCE:

Špeciálna pevná konštrukcia zaručuje spoľahlivú funkčnosť aj v jednostranne votknutých aplikáciách..

VALCE PRE ULOŽENIE PRIEČNÝCH SEKACÍCH
NOŽOV:

Veľmi presné valce z plného materiálu pre priečne sekačky a archovacie stroje. Pod uhlom umiestnená drážka pre držiak noža so skrutkami zaručuje dostatočný sekací moment aj v tých najnáročnejších aplikáciách..

SPODNÉ REZACIE VALCE:

Drážkované valce pre rezanie žiletkami s drážkami o šírke 3 a 3 mm, ktoré sa za často používajú pre rezanie plastových fólii. Presné spodné valce pre upnutie spodných nožov alebo kalené valce pre rezanie prítlačnými nožmi..

calandra-amb-recobriment-de-cautxu-3

POGUMOVANÉ VALCE:

Guma prírodná alebo syntetická alebo silikón s tvrdosťou od 25 do 80 Shore A. Oderuodolné alebo antistatické prevedenie. Možné bombírovanie povrchu..

rodet-amb-recobriment-de-cautxu-2

ŠPECIÁLNE ÚPRAVY GUMY:

Drážkovanie, špirála, bombírovanie, dierkovanie a pod.

..

UKÁŽKY APLIKÁCIE:

 

logo_www800x200